Chromebooki

Na czas studiów wypożyczamy bezpłatnie laptopa typu Chromebook, który pomaga podczas zajęć dydaktycznych. Jest to urządzenie, które posiada procesor 2,16GHz, 4GB RAM oraz wbudowany dysk eMMC 32GB, i ekran 13". Urządzenie posiada baterię pozwalającą na pracę 10h bez zasilania. Waży zaledwie 1,4kg. Pozwala na pracę w chmurze.

Instrukcja wypożyczania Chromebooków

1. Aby wypożyczyć Chromebooka należy posiadać konto w domenie smcebi.edu.pl. Konta zakładać można u Mirosława Ziółkowskiego (miroslaw.ziolkowski(at)us.edu.pl) w pokoju S/0/02, w poniedziałki (9:00 – 11.00), wtorki i czwartki (9:00-13:00).

2. Studenci i doktoranci zobowiązani są do okazania ważnej legitymacji studenckiej/doktoranckiej potwierdzającej status studenta/doktoranta.

3. Punkt wypożyczania Chromebooków znajduje się w Info-Punkcie SMCEBI, w pokoju P/1/14. Wypożyczalnię prowadzi Pani Anna Rosik (anna.rosik(at)us.edu.pl). Wypożyczalnia otwarta jest we wtorki i czwartki 10:00 – 12:00.

4. Problemy techniczne z siecią LAN prosimy zgłaszać na adres: help.smcebi(at)us.edu.pl .

Aby oddać Chromebooka, proszę udać się najpierw do p. Mirosława Ziółkowskiego (p. S/0/02), a następnie do p. Anny Rosik (P/1/14). Prosimy oddawać sprzęt wraz z kartonem.

Informacji dotyczących wypożyczenia netbooków zakupionych w ramach projektu iCSE udziela Katarzyna Balin.

W związku z zbliżającym się terminem upływu okresu wypożyczenia Chromebooków oraz notebooków ACER ASPIRE ONE przypominamy o konieczności zwrotu sprzętu do końca września bieżącego roku akademickiego. Informujemy również o możliwości przedłużenia terminu wypożyczenia notebooków na kolejny semestr.